پروژه کامل نگهداری و تعمیرات مخازن ۶۰ ص

Word2007777

مقدمه

     صنعت نفت ، مهمترین بخش اقتصاد کشور و خواه ناخواه این صنعت از دیرباز در سرنوشت سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ما ایفاگر نقش بسیار حساس و مهمی بوده است .با اکتشاف نفت در ایران کشور ما یکباره در کش وقوس          سیاست بازیها اعمال نفوذها و قدرت طلبیها قرار گرفت واین ماده حیاتی که چرخ بزرگترین صنایع دنیا رابه گردش در می آورد محور اصلی تغییر وتحولات              در چهره سیاسی واقتصادی کشور ما گردید .

     تاریخ نفت ایران سرشار از رمز ورازها و پیچیدگیهایی است که همچنان            ناگشوده مانده و کسی را یارای آن نیست که به روشنی بگوید در این جولانگاه صنعت و سیاست قدرتهای بزرگ ، چه رویدادهایی به وقوع پیوسته ، رویدادهایی که متضمن سودها و زیانهایی برای سرزمین بوده است .

     صنعت نفت ، صنعتی است بسیار عظیم و گسترده که در واقع ستون فقرات صنایع و اقتصاد و پایه های استراتژیهای سیاسی قرن بیستم را تشکیل می دهد .         در اهمیت نفت باید گفت که تاکنون در جهان ارزش هیچ گنجینه و ثروتی  حتی        در مجموع به پای نفت نرسیده وتمام پیشرفتهای قرن حاضر به نحوی ، مولود       این ماده طبیعی بدون جانشین وگرانبها ست .

     فعالیت صنعت در ایران نیز که از نزدیک به یک قرن پیش آغاز شده است و اکنون نیز ادامه دارد ، از همان ابتدا همواره از ارزش ویژه و ممتاز برخوردار و        کم  و بیش ، محور تحولات و رویدادهای تاریخی کشور بوده است .

     نگهداری وتعمیرات « نت » دو مفهوم بسیار مهم و دو مقوله اساسی هستند        که تحقق و عمل بدانها موجبات بقا وتداوم خطوط مختلف تولید و کاهش هزینه ها  را فراهم می آورند . با پیچیده تر شدن وسایل و امکاناتی که انسان برای               رفع نیازهای روز افزون خودبکار می گیرد ، امر استفاده بهینه و نیز اقتصادی بودن این وسایل و امکانات بیش از پیش موردتوجه قرار گرفته است .

     روشهای پیچیده تولید وامکانات وماشین آلاتی که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرند نیازمند این است که با حداقل هزینه بیشترین استفاده از                آنها صورت گرفته و کارائی آنها را تا جایی که ممکن است افزایش داده عمر مفید آنها را بالا برد واز این رهگذر هزینه های کل مربوط به قیمت تمام شده محصولات را کاهش داد .

 « تاریخچه پیدایش نفت در ایران و جهان »

     در زمانهای پیشین اقوام وملل مختلف بنا بتناسب احتیاجی که داشتند از نفت  استفاده میکردند . استخراج نفت بطور طبیعی انجام می گرفت ودر اثر عوامل طبیعی مانند زمین لرزه یا فشار های جانبی زمین باعث می شد لایه سخت شکسته شده و نفت و گاز یا فشار طبیعی به بیرون سرایت نموده و در اثر رعد برق نفت و گاز مشتعل می گشت و گاهی هم مورد پرستش مردمان آن زمان قرار گرفت  که آثار این آتشکده ها در نقاط مختلف ایران یافت می شود .

فهرست

–        فصل اول :

–         مقدمه

–         تاریخچه پیدایش نفت در ایران و جهان

–         نمودار سازمانی نفت در صنعت نفت گچساران

–         تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده

–         تعمیرات اساسی گچساران

–         نمک زدایی از نفت

–         شرح مختصری از کارهای بهره برداری نمک زدایی

–        فصل دوم :

–         وظایف افراد عملیات

–         وظایف تعمیرات اساسی

الف) کارهای مقدماتی

ب) کارهای تدارکاتی

ج) کارهای اجرایی

–         ضرورت ایجاد بهبود سیستم نت

–         اشکالات مخازن نمک زدایی در حین کار

–         نتیجه گیری

نوشته پروژه کامل نگهداری و تعمیرات مخازن ۶۰ ص اولین بار در مرکز دانلود پروژه ها و مقالات اماده پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *