طرح توجیهی تولید شربت ذرت

نام محصول : شربت ذرت غنی از فروکتوز (HFCS)
موارد کاربرد : قابل استفاده در انواع غذاهای فرآوری شده و کم کالری که احتیاج به شیرین‌کننده‌ها دارند مانند صنایع نان و شیرینی، نوشابه‌ها، انواع کنسروها وبستنی‌ها
ظرفیت پیشنهادی طرح : ۵۷۰۰ تن در سال
مواد اولیه مصرفی : نشاسته ذرت
اشتغال زایی مستقیم : ۳۲ نفز
زمین مورد نیاز : ۱۹۰۰ متر مربع
از مهمترین فرآیندهای تولید شربت ذرت غنی از فروکتوز می­توان از روش اسیدی ، روش اسید-آنزیم و روش آنزیم-‌آنزیم نام برد که روش آنزیم-آنزیم رایج‌ترین و بهینه ترین روش در صنعت می­باشد که در ادامه به بررسی اجمالی آن می­پردازیم.
شربت فروکتوز غنی شده محصولی است که از فرآوری مواد اولیه مختلفی مانند آرد ذرت،آرد گندم و سیب زمینی بدست آمده و در کنار محصولاتی مانند نشاسته و گلوکز تولید می­گردد .که در این گزارش به بررسی روند تولید شربت فروکتوز غنی شده با غلظت ۵۵ درصد فروکتوز از نشاسته ذرت می­پردازیم .
تولید این محصول شامل مراحل زیر می­باشد :
۱ـ تهیه شربت نشاسته :
در این مرحله مقدار مشخصی نشاسته ذرت را با آب مخلوط کرده تا شربت نشاسته ذرت با غلظت ۸ درصد وزنی حاصل گردد .
۲ـ تعدیل درجه حرارت شربت (گرم کردن شربت ):
در این مرحله با توجه به درجه حرارت اولیه شربت نشاسته ، آن را تاحدود ۴۰ درجه سانتیگراد در مدت زمان ۱۰۰ دقیقه گرم می­نمایند .
۳ـ مرحله هیدرولیز آنزیماتیکی :
سپس شربت با درجه حرارت حدود ۴۰ درجه سانتیگراد را در داخل تانک واکنش ریخته وبه آن آنزیمهای مورد نیاز را به میزان ۱ درصد اضافه می­کنند تا عمل هیدرولیز آنزیماتیکی انجام گیرد. آنزیم‌های مورد استفاده در این مرحله آلفاآمیلاز و گلوکوآمیلاز هستند که آنزیم‌هایی مرکب از زنجیره های گلوکز با طول نسبتاً زیاد هستند . در ابتدا نشاسته ذرت بوسیله آلفاآمیلاز هیدرولیز شده و زنجیره‌های کوتاهی از پلی‌ساکاریدها تولید می­شود. آنزیم آلفاآمیلاز به شکل صنعتی بوسیله باکتری‌ها (عمدتاً باسیلوس آسپرژیلوس) تولید و پس از تصفیه به شرکت‌های تولیدی HFCS حمل می­شود .
سپس در مرحله بعد آنزیم گلوکوآمیلاز زنجیره های شکر را به شکل ساده تر تجزیه می­کند. مانند آلفاآمیلاز، گلوکوآمیلاز نیز بوسیله آسپر ژیلوس تولید می­شود .
آنزیم های آلفاآمیلاز و گلوکوآمیلاز مستقیماً به مایع اضافه می­شوند و یکبار مصرف هستند زیرا قیمت بالایی ندارند .
زمان هیدرولیز بستگی به درجه خلوص آنزیم ها، درجه حرارت و همچنین غلظت شربت نشاسته دارد .طول مدت این مرحله در حدود ۲ تا ۴ ساعت خواهد بود ، و در پایان شربت نشاسته به دکـسترین تبدیل شده و طی عمل هیدرولیز بیشتر قرار گرفته و به گلوکز تبدیل می­گردد .
۱ـ صاف کردن شربت گلوکز:
شیره گلوکز حاصل جهت جدا کردن ناخالصی ها از صافی غربالی عبور داده می شود تا ناخالصی‌ها ومواد راسب احتمالی آن جدا گردد .
۲ـ‌ مرحله بی رنگ کردن شربت :
ازآنجایی که شربت گلوکز به علت دارا بودن مقداری پیگمنت‌های رنگی حاوی رنگ متمایل به زرد می‌باشد شربت را از فیلتر کربن فعال عبور می دهند تا رنگ موجود درآن جدا گردد.
۳ـ تغلیظ شربت :
در این مرحله با توجه به بریکـس شربت حاصل که درحدود ۱۰ تا ۱۲ می باشد باید شربت گلوکز را تغلیظ نمود وغلظت آن را افزایش داد عمل تغلیظ شربت گلوکز درتانکهای دوجداره انجام می گیرد وغلظت آن به حدود ۴۲ تا ۴۵ درجه بریکـس افزایش می یابد و شربت جهت عملیات بعدی آماده می گردد.
۴ـ مرحله ایزومریزاسیون گلوکز :
دراین مرحله شربت گلوکز در داخل یک راکتور ریخته می شود و سپس به آن آنزیم مخصوص جهت واکنش ایزومریزاسیون اضافه می گردد که باعث ایزومریزاسیون گلوکز وتبدیل آن به فروکتوز می گردد. آنزیمی که فرآیند ایزومریزاسیون را انجام می­دهد گلوکزایزومراز نام دارد . این آنزیم گلوکز را به مخلوطی از ۳۲% فروکتوز و۵۰-۵۲% گلوکز یا ترکیب دیگری از قندهای ساده تبدیل می­کند.این آنزیم بسیار گران است و بر خلاف دو آنزیم قبلی به طور مستقیم به مایع اضافه نمی­شود بلکه در داخل یک ستون قرار داده شده و مخلوط شکر از روی آن عبور داده می­شود .آنزیم گلوکزایزومراز تا زمانی که بیشتر فعالیتش را از دست بدهد استفاده می­شود .
۵ـ مرحله جداسازی فروکتوز از گلوکز :
دراین مرحله جهت جداسازی گلوکز باقی مانده از فروکتورتولید شده ازمبدلهای رزینی تعویض یونی استفاده می شود و ملکولهای گلوکز ازفروکتوز جدا می گردد و محلول گلوکز جدا شده مجدداً به داخل راکتور برگردانده می­شود.

نوشته طرح توجیهی تولید شربت ذرت اولین بار در مرکز دانلود پروژه ها و مقالات اماده پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *